Log in Register

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Inscription

* Required field.
Name *
Username *
Password *
Email *

Kryemadhi akuza Ramës: Deri në 5 qershor i lutej LSI-së për aleancë

image Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, në një aktivitet të organizuar në qytetin e Vlorës ka hedhur akuza kundrejt kryeministrit Edi Rama.

Kryemadhi u shpreh se Rama detyroi Visho Ajazin të jepte dorëheqjen dhe më pas zgjodhi kryeprokurorin i vetëm.

image

Më tej kryemadhi ka thënë se Rama 20 ditë para zgjedhjeve i lutej LSI-së për aleancë, ndërsa kjo e fundit nuk pranoi.

“Pasi detyroi Visho Ajazin të jepte dorëheqjen, zgjodhi i vetëm Kryeprokurin, tani kërkon të marrë në dorë të gjitha institucionet e drejtësisë. Gjithë ky imponim ndaj qytetarëve shqiptarë do t’i kthehet në protestë. Deri më datën 5 qershor Rama i lutej LSI për të qenë pjesë e koalicionit të tij në zgjedhjet e 25 qershorit. E bëmë këtë pasi nuk donim të ishim pjesë e farsës së tij. Ju vetë e keni parë mënyrën sesi funksionon ky shtet”, u shpreh kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi.

Read more http://lajmifundit.al/2018/01/kryemadhi-akuza-rames-deri-ne-5-qershor-i-lutej-lsi-se-per-aleance/


Help us tackle fake news.
Rate this article for better journalism.

Average Rating :

You are not logged in. Please login to continue

Article Quality:
I recommend:

Ratings

 SidebarRight
Suggestions to follow
Users
13474