Log in Register

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Inscription

* Required field.
Name *
Username *
Password *
Email *

Basha: Tahiri dhe Çako, dy hallka të sistemit kriminal

image Në kuadër të përkujtimit të 105 vjetorit krijimit të policisë së shtetit, kreu i PD-së, ka vizituar familjen e policit të rënë në krye të detyrës Artan Cuku.

Në një komunikatë të dhënë për mediet, Basha është shprehur se korrupsioni ka nisur nga përfshirja e politikës me krimin e më pas ka akaluar në radhët e policisë.

image

Basha është shprehur se krimi ka nisur nga Saimir Tahiri dhe Haki Çako.

“Korrupsioni dhe lidhja e tij me krimin nuk nisi nga radhët e policisë por nga koka politike e policisë. Nisi nga Saimir Tahiri dhe Haki Çako, kjo është tashmë katërcipërisht e provuar. Saimir Tahiri dhe Haki Çako janë dy hallka të sistemit kriminal që drejtohet nga Edi Rama dhe ku Fatmir Xhafa ka lidhje dhe rolin e tij të padiskutueshëm. Pra, vettingu nga Fatmir Xhafa, apo Edi Rama, apo kjo shumicë e bërë njësh me krimin, është si t’i varësh mëlçitë ujkut në qafë. Policia do të pastrohet, kur qeverisja të pastrohet nga politikanët e lidhur me krimin”, u shpreh Basha.

Read more http://lajmifundit.al/2018/01/basha-tahiri-dhe-cako-dy-hallka-te-sistemit-kriminal/


Help us tackle fake news.
Rate this article for better journalism.

Average Rating :

You are not logged in. Please login to continue

Article Quality:
I recommend:

Ratings

 SidebarRight
Suggestions to follow
Users
13474