Log in Register

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Inscription

* Required field.
Name *
Username *
Password *
Email *
ALBANIA
Albania Flag Albania

Ministri i InfrastrukturĂ«s dhe EnergjisĂ« Damian Gjiknuri ishte nĂ« NovoselĂ« ku mori pjesĂ« nĂ« inaugurimin e njĂ« fabrike tĂ« prodhimit tĂ« metaleve. Investimi i njĂ« konsorciumi me sipĂ«rmarrĂ«s italian dhe shqiptar ka kapur shifrĂ«n e 3.3 milion euro ndĂ«rsa metalet e prodhuara kryesisht shkojnĂ« nĂ« tregun e huaj.“Jemi kĂ«tu nĂ« NovoselĂ«, ku pavarĂ«sisht se Nov...

Gjetja e njĂ« vendi pune nĂ« ditĂ«t e sotme, Ă«shtĂ« shndĂ«rruar nĂ« njĂ« sfidĂ« mĂ« vete, veçanĂ«risht pĂ«r tĂ« rinjtĂ« e diplomuar qĂ« dĂ«shirojnĂ« tĂ« punojnĂ« nĂ« profesionin pĂ«r tĂ« cilin kanĂ« studiuar. NĂ« njĂ« intervistĂ« ekskluzive pĂ«r “Gazeta Shqiptare”, Rajmonda Kosiqi, doktore e shkencave nĂ« fushĂ«n e menaxhimit tĂ« tregut tĂ« punĂ«s, me njĂ« eksperiencĂ« tĂ« gjatĂ« nĂ«...

TIRANE- Lideri historik i PartisĂ« Demokratike Sali Berisha ka kujtuar sot themelimin e kĂ«saj partie. NĂ« njĂ« mesazh nĂ« faqen e tij tĂ« ‘Facebook’ Berisha risolli nĂ« vĂ«mendje krijimin e PD-sĂ«, si dhe kontributin e Azem Hajdarit. Po ashtu ai tha se PD gaboi me lejimin dhe mori tĂ« gjitha pĂ«rgjegjĂ«sitĂ« pĂ«r skemat piramidale dhe doli nĂ« vitin 1997 nĂ« opoz...

NgaShaban MuratiNjĂ« burim diplomatik perĂ«ndimor nga Beogradi bĂ«n tĂ« ditur se qeveria serbe ka hartuar njĂ« plan tĂ« fshehtĂ« pĂ«r tĂ« kapĂ«rcyer kushtin e kushteve, qĂ« BE i ka vĂ«nĂ« SerbisĂ« pĂ«r anĂ«tarĂ«sim dhe qĂ« Ă«shtĂ« njohja e KosovĂ«s. Plani konsiston nĂ« atĂ« qĂ« Serbia t’i ofrojĂ« KosovĂ«s anĂ«tarĂ«simin nĂ« O...

Atmosfera nĂ« klubin zikaltĂ«r tĂ« Inter-it Ă«shtĂ« shumĂ« pozitive dhe kjo shihet edhe tĂ« postimet nĂ« faqen zyrtare tĂ« klubit. ItalianĂ«t sot kanĂ« provokuar “kushĂ«rinjt” e tyre, Milanin, duke ‘pĂ«rdorur’ mbrojtĂ«sin shtatlartĂ« Milan Scriniar.NĂ« videon e postuar shihen futbollistĂ«t Gagliardini, Nagatomo edhe Handanoviç qĂ« i urojnĂ« fetsta e fundivitit shok...

Nga: ZONJA VJOLLCA400 gr mish pule1 kokërr qepë1 karrotë1 degë selino1 filxhan kafeje oriz3 lgj vaj ulliri1 lgj gjalpë1 lk piper i kuqKripë, piper i zi1 litër lëng puleLajmë thajmë mishin e pulës dhe e vendosim në tenxhere me 1 litër ujë dhe e lemë të ziejë për 30 minuta. Ndërkohë në një tenxhere tjetër kaurdisim qepën të grirë shumë imët, sapo qep...

Theu tĂ« gjitha tabutĂ« dhe klishetĂ« e zanatit. AsnjĂ« papagall mbi shpatull. AsnjĂ« sy tĂ« mbuluar. AsnjĂ« kĂ«mbĂ« druri. Aq mĂ« pak njĂ« flamur tĂ« zi me kafkĂ« ose kocka tĂ« kryqĂ«zuara. As rum nĂ« çdo port. Po as thirrje tĂ« tipit: copa tetĂ«she, copa tetĂ«she, ashtu siç i kemi lexuar tek “Ishulli i thesarit” tĂ« autorit skocez Robert Louis Stevenson (1850–1894)....

Një shpërthim ka ndodhur sot në mëngjes në Nju Jork pranë Terminalit të Autobusëve në qendër të qytetit.Duke cituar burimet e policisë, mediat lokale njoftojnë se ka patur të paktën një të plagosur dhe se një i dyshuar është ndaluar. Nuk është e qartë nëse i plagosuri është personi i ndaluar.Njoftimet e para thonë se shpërthimi u shkaktua nga një b...

Sakaq, Ă«shtĂ« arrestuar edhe njĂ« person i dyshuar si autori i sulmit.Incidenti thuhet se ndodhi tĂ« hĂ«nĂ«n nĂ« mĂ«ngjes nĂ« Terminalin e AutobusĂ«ve pranĂ« AutostradĂ«s, afĂ«r Times Square.“NYPD Ă«shtĂ« d...

Nje qendrim i tille ka shkaktuar reagime edhe politike ndersa Bashkia...

TIRANA, Dec. 11 – One of Albania’s most successful football clubs is heading for privatization after a failed six-year spell as a wholly local government-owned club.Northern Albania Shkodra-based Vllaznia club managed by the local Shkodra municipality has announced it is looking for a consultant that will evaluate the club’s assets and prepare the...

MĂ«sohet se njĂ« nga kandidaturat pĂ«r tĂ« zĂ«nĂ« vendin e LlallĂ«s Ă«shtĂ« prokurorja Arta Marku e cila aktualisht punon nĂ« ProkurorinĂ« e ShkodrĂ«s.Emri i Arta Markut ka qenĂ« nĂ« listĂ«n e parĂ« tĂ« prokurorĂ«ve tĂ« cilĂ«t po kalojnĂ« nĂ« “skanerin” e ve...

Ato qĂ« kanĂ« nxehur gjakrat kanĂ« qenĂ« dy moderatoret, Ilari Blasi dhe Silvia Toffani, tĂ« cilat kanĂ« shkĂ«mbyer njĂ« “puthje pasiononte” duk...

TIRANE – NjĂ« video e postuar nga Nora Istrefi nĂ« Instagramin e saj hodhi dyshimet se kĂ«ngĂ«tarja Ă«shtĂ« nĂ« pritje tĂ« fĂ«mijĂ«s sĂ« dytĂ«. Bukuroshja shfaqej me barkun tĂ« rumbullakosur dhe dyshimet u shtuan edhe mĂ« shumĂ« pasi nĂ« njĂ« moment, u duk sikur po pĂ«rpiqej qĂ« tĂ« fshihte barkun.Por pĂ«r tĂ« gjithĂ« ata qĂ« u gĂ«zuan nga ky lajm, nuk paska qenĂ« e vĂ«rte...

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në orën 6.30 të mëngjesit në një stacion metroje pranë terminalit të autobusëve në Manhatan të Shteteve të Bashkuara, vetëm disa blloqe larg sheshit të njohur Times Square në Nju Jork.

Bëhet fjalë për kryetarin e Prokurorisë së Apelit në Durrës, Ferdinand Elezi. Ai është regjistruar zyrtarisht si kandidat për ti zënë vendin përkohësisht Adriatik Llallës.Por kush është Ferdinand Elezi
Ky i fundit që është sp...

 SidebarRight
Suggestions to follow
Users
13084